Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Przekazanie wieńca dożynkowego] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Przekazanie wieńca dożynkowego] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[ok. 1930-35]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia grupę osób zgromadzonych na podwórku ładnego murowanego budynku z drewnianym, oszklonym gankiem. Przed gankiem widać mężczyznę z kobietą, którzy sprawiają wrażenie gospodarzy domu i głównych adresatów utrwalonego na fotografii wydarzenia. Reszta ludzi zwrócona do nich twarzami. Wśród zgromadzonych obecne również dzieci. Grupa mężczyzn w garniturach trzyma wielki wieniec z kwiatów ze wstążkami. Prawdopodobnie może to być wieniec dożynkowy składany przed dziedzicami. Zdjęcie wykonała Wanda (...) ; ok.1930-35 r., Chorośnica, Podole (Ukraina) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:6866

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 125-14

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty