Obiekt

[Grupa więźniów i cywilów z okazji przyjęcia Komunii św.] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Grupa więźniów i cywilów z okazji przyjęcia Komunii św.] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1913]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dużą grupę ludzi: więźniów, strażników oraz cywilów (w tym dwóch ministrantów, księdza i starszą kobietę) pozujących do zdjęcia na tle dużej metalowej bramy i ceglanego muru (fragmentu). Osoba stojąca pośrodku grupy trzyma długą, zapaloną świecę i książeczkę do nabożeństwa. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono syna rolnika ze wsi Kokoszyce (gmina Pszów, pow. Rybnik, woj. katowickie) jako więźnia w stroju odświętnym, przyjmującego jako dorosła osoba I Komunię św. w więzieniu (skazany za zabójstwo na karę śmierci) – rok 1913 ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:6908

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 127-31

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2012-06-27

Liczba wyświetleń treści obiektu:

27

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/17428

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH