Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Młoda para z druhnami i drużbami] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Młoda para z druhnami i drużbami] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1929]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia młodą parę - kobietę i mężczyznę w odświętnych strojach, w otoczeniu dwóch innych par, stojących na tle drewnianej ściany. Kobieta ubrana jest w oryginalną suknię z połyskiem, z ozdobnymi doszyciami w dolnej części. W rękach trzyma bukiet kwiatów. Obok niej stoi wysoki mężczyzna w garniturze lub płaszczu i białym szaliku. Po ich bokach dwaj mężczyźni w garniturach ozdobionych kwiatkami w butonierce. Przed nimi siedzą na krzesłach dwie kobiety w ciemnych kaftanach/ płaszczach, białych fartuchach i diademach na głowie, w dłoniach trzymają kwiaty. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono młodą parę z druhnami i drużbami ze wsi Poborszów koło Krapkowic w woj. opolskim w styczniu 1929 roku. Zdjęcie wykonano na podwórzu przed stodołą w dzień wesela. Młoda para to rodzice ojca właścicielki zdjęcia, czyli jej dziadkowie ; styczeń 1929 r., Poborszów k. Krapkowic, woj. opolskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:7199

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 149-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty