Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Młoda para i goście weselni] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1940]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia liczną grupę ludzi w odświętnej odzieży stojących na podwórzu gospodarczym. W pierwszym szeregu, pośrodku stoi młoda para - kobieta w ciemnej sukience okryta jest długą, białą chustą (welonem?), w dłoniach trzyma wiązankę kwiatów. Mężczyzna w ciemnym garniturze ozdobionym weselnym kotylionem. Obok i za nimi goście weselni w różnym wieku. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "Wesele Matyldy (...) i Franciszka (...). Zdjęcie wykonane w 1940 r. w Małej Wsi ..." ; 1940 r., Mała Wieś, woj. zielonogórskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:16694

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 164-6

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego