Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Młoda para z gośćmi weselnymi] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1932]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia młodą parę i towarzyszących jej gości weselnych. Część w okryciach wierzchnich wskazujących na chłodniejszą porę roku. Pośrodku siedzi młoda para - kobieta w ciemnej sukni i białym welonie trzyma w dłoniach kwiaty, mężczyzna w ciemnym garniturze z kokardką w klapie. Na ziemi, na kocu siedzą kilkuletni chłopcy z instrumentami muzycznymi – trąbka i skrzypcami. Wśród gości kilka kobiet w regionalnych strojach i dużych, białych czepcach. Zdjęcie wykonano na tle murowanego budynku. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono wesele brata Agnieszki (matki teściowej właścicielki zdjęcia) - Franciszka (...) z Władysławą (...) ; 1932 r., Gębice k. Pępowa, pow. Gostyń, woj. wielkopolskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:16910

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 171-4

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego