Obiekt

[Młoda para z weselnikami] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Młoda para z weselnikami] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1936]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia liczną grupę gości weselnych pozujących do zdjęcia na tle murowanej stodoły z drewnianymi wrotami. W pierwszym rzędzie siedzi młoda para. Kobieta ubrana w biała suknię z białym welonem a mężczyzna w ciemny garnitur (mężczyzna w starszym wieku, łysy). Na ziemi, w pozie półleżącej dwóch muzykantów. Gośce weselni w większości ubrani w ciemne, odświętne stroje. Wśród weselników kilkoro dzieci. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono wesele Wiktorii (...), siostry męża Agnieszki (...) (matki teściowej właścicielki zdjęcia) z Janem (...) ; 1936 r., Gostkowo k. Rawicza, woj. wielkopolskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:16912

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 171-5

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego