Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Oddział Młodzieży Powstańczej] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1939]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia grupę młodzieży męskiej ubraną w pełne umundurowanie i czapki, pozujących do zdjęcia na tle widocznych w oddali kamienic. Według właściciela zdjęcia zostało ono zrobione 3-go maja 1939 r. w Bieruniu Starym, na rynku po pochodzie 3-majowym. Przedstawia oddział Młodzieży Powstańczej, między innymi ojca męża właścicielki zdjęcia - Franciszka (...) - (zaznaczony literą x). Następny to Teofil (...), Józef (...), Augustyn (...), Jan (...), Walenty (...), Alojzy (...), Walenty (...), Alojzy (...), Franciszek i Karol (...). Zdjęcie wykonane przez fotografa z Bierunia Starego ; 3 maja 1939 r., Bieruń Stary, woj. śląskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:16943

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 178-3

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego