Obiekt

[Kobieta z dwiema dziewczynkami] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Kobieta z dwiema dziewczynkami] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

Pietruschka, E.

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia młoda kobietę z dwiema kilkuletnimi dziewczynkami. Kobieta ubrana jest w tradycyjną śląską czarną bluzkę z bufiastymi rękawami i stójką oraz kwiecistą spódnicę obrębioną u spodu białą koronką. Na kolanach trzyma kwiaty. Po lewej stronie stoi starsza z dziewczynek, również z kwiatami w dłoni, po prawej stronie młodsza. Dziewczynki ubrane są w sukienki z białymi, ozdobnymi kołnierzykami. Zdjęcie zrobione zostało w zakładzie fotograficznym w Świętochłowicach - pod zdjęciem napisy: "Atelier "Germania" - F. Pietruschka - Schwientochlowitz Bahnhofstrasse 3" ; Świętochłowice, woj. śląskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:16952

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 183-2

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego