Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Portret kobiety i mężczyzny] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Portret kobiety i mężczyzny] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1943]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia młoda kobietę i młodego mężczyznę. Oboje ubrani są w ciemne eleganckie stroje. Kobieta w sukience, mężczyzna w garniturze z krawatem. Według właścicielki zdjęcia zostało ono wykonane w Lubece (Niemcy), w 1943 roku i przedstawia koleżankę babci z narzeczonym. Pochodziła ona również ze wsi Polędzie i podczas wojny była wywieziona do Niemiec na roboty. Tam poznała Jugosłowianina, za którego wyszła za mąż. Po wojnie wyjechali do Stanów Zjednoczonych. Mieszkali w Chicago ; 1943 r., Lubeka (Niemcy) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:17184

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 190-9

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty