Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Rodzina wielodzietna] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Rodzina wielodzietna] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1930]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kobietę i mężczyznę siedzących na ławce przed domem z siedmiorgiem dzieci w różnym wieku. Na ławce koło nich siedzi dwóch chłopców kilkuletnich oraz dziewczynka, po prawej stronie jeszcze jedna dziewczynka, nieco starsza, stoi. Za nimi stoi dwóch młodych mężczyzn oraz nastoletnia dziewczyna między nimi. W tle widać roślinność przydomową. Wszyscy ubrani są estetycznie, schludnie i odświętnie. Mężczyźni w garnitury, kobieta w ciemną bluzkę z wiązaną na przedzie kokardą i kraciastą spódnicę, dziewczynki w jasne sukienki. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono rodzinę Wojciecha (...) z Podegrodzia ; 1930 r., Podegrodzie, pow. nowosądecki ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:18228

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 193-29

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty