Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Rodzina przy cierlicy do obróbki lnu] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Rodzina przy cierlicy do obróbki lnu] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1939-1945]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia trzy kobiety i mężczyznę przy drewnianym urządzeniu - cierlicy - służącym do obróbki lnu. Kobiety na zdjęciu przyciskają drewnianymi belkami wiązki lnu. Ubrane są w jasne fartuchy, na głowach maja zawiązane chustki. Mężczyzna stoi nieco z boku, na głowie ma czapkę z daszkiem. Za nimi na płocie siedzi trójka dzieci w różnym wieku. Według właścicielki zdjęcia zostało ono wykonane w czasie II wojny światowej po wysiedleniu z Warszawy i przedstawia całą rodzinę stojącą przy cierlicy - przyrząd do tarcia lnu ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:18381

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 194-9

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty