Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Kosiarze na łące] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Kosiarze na łące] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Orkisz, Lucjan]

Data wydania/powstania:

[1925]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia czterech mężczyzn z kosami koszących górska łąkę. W tle widać gęsty las. Mężczyźni ubrani są w jasne koszule, ciemne spodnie i kapelusze (z wyjątkiem jednego). Według właścicielki zdjęcia zostało ono wykonane w roku 1925 na stoku Łysiny w Beskidzie Zachodnim, we wsi Węglówka. Na Łysinie znajdowała się stacja obserwatorium astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie młod astronom Lucjan Orkisz dokonał odkrycia pierwszej polskiej komety. Zdjęcie to wykonał 25-letni wówczas astronom - asystent na UJ. Na pierwszym planie zdjęcia znajduje się woźny stacji Władysław (...) zwany przez górali „astronogą” ; 1925 r., Węglówka, gm. Wiśniowa (Beskidy Zachodnie) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:31454

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 207-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2 paź 2020

Data dodania obiektu:

26 lip 2013

Liczba wyświetleń treści obiektu:

98

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

98

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/36112

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH