Obiekt

[Zdjęcie rodzinne] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Zdjęcie rodzinne] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1916-1918]

Typ zasobu:

Image

Opis:

Fotografia przedstawia kobietę, mężczyznę i trójkę dzieci: kilkuletniego chłopca, dziewczynkę w podobnym wieku i nastoletnią dziewczynę. Kobieta i mężczyzna siedzą na krzesłach, dzieci stoją koło nich. Kobieta ubrana jest w tradycyjny strój regionalny. Na głowie ma biały czepiec z wielką kokardą, bufiastą bluzkę i ciemną długa spódnicę. Starsza dziewczyna ma na sobie biała bluzkę ze stójką, korale na szyi, długą spódnicę, książeczkę (do nabożeństwa?) w ręce i bukiet kwiatów. Młodsza dziewczynka ubrana jest w jasny fartuszek, a chłopiec w ciemny kaftanik i spodnie. Mężczyzna ubrany jest w ciemne spodnie i czarną kurtę ze stójką. W tle widać fragment drewnianej ściany. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono Adama (...) (pierwszy z lewej) - urodzonego 24 maja 1908 roku, Tomasza (...) (drugi z lewej), który był kowalem i ojcem Adama, matkę Adama i jego dwie siostry. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "Wojsławice 2 / V. Kochana córko! Karte od ciebie odebrałam, z której się bardzo ucieszyłam. Teraz kochana córko posyłam ci fotografje którejś bardzo pragła. I szanuj ją tak jakżeś mnie szanowała, bo kto wie czy się jeszcze zobaczymy czy nie. Starszy brat nie jest znami bo nie ma w czem." (pisownia oryginalna) ; 2 maja 1916-1918 r., Wojsławice ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:31461

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 208-4

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2013-12-18

Data dodania obiektu:

2013-07-26

Liczba wyświetleń treści obiektu:

26

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/49814

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH