RCIN and OZwRCIN projects

Object

[Przemarsz wojska] [Dokument ikonograficzny]
This publication is protected by copyright. Access to its digital version is possible on computer terminals in the institution that shares it.
This publication is protected by copyright. Access to its digital version is possible on computer terminals in the institution that shares it.

Title: [Przemarsz wojska] [Dokument ikonograficzny]

Creator:

[Bogdanowicz, Mikołaj]

Date issued/created:

[ok. 1914-1918]

Resource type:

Obraz

Description:

Fotografia przedstawia zbliżenie kolumn przejeżdżających wojsk i przechodzących żołnierzy. Na pierwszym planie widać dwóch żołnierzy idących po dwóch stronach niedużego wózka zaprzężonego w dwa psy. Żołnierze są w pełnym umundurowaniu. Obok nich widać jadące w tym samym kierunku duże wozy na których siedzą żołnierze ; Według właściciela zdjęcia jego autorem jest jego ojciec, inżynier budowy dróg i mostów (specjalizacja w dawnej C.K. w Austrii), Mikołaj Bogdanowicz. W okresie pierwszej wojny światowej, jako mieszkaniec Galicji, był powołany do armii austriackiej. W armii tej był dowódcą trzech kampanii saperów, z których jedna była kampanią żydowską. Terenem jego działania był Wołyń i częściowo Podole, gdzie w czasie wielomiesięcznego „zatrzymania” się frontu budował rowy strzeleckie, drogi, mosty itp. W tym czasie wykonał większość tych fotografii, a nieznaczną część tuż po wojnie. ; okres I wojny światowej, okolice Równego (Wołyń, obecnie Ukraina) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Type of object:

Obiekt etnograficzny

Detailed Resource Type:

Fotografia

Format:

application/pdf

Resource Identifier:

oai:rcin.org.pl:42635

Source:

IAiE PAN, nr inw. 233A-9

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Access:

Zamknięty

Objects Similar

×

Citation

Citation style:

This page uses 'cookies'. More information