Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Młoda para] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Młoda para] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1922]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia młodą kobietę w sukni ślubnej i mężczyznę pozujących do zdjęcia w atelier fotograficznym. Kobieta ma na włosach długi, tiulowy welon z oryginalnymi marszczeniami wokół twarzy w które wpleciono gałązki mirtu. W dłoni trzyma wiązankę białych kwiatów. Mężczyzna ma na sobie elegancki, ciemny surdut, białą koszulę i taką samą muszkę, białe rękawiczki. Z bocznej kieszonki surduta wystaje biała chusteczka ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono jej rodziców w momencie zaślubin. Jej ojciec urodził się w r. 1896 na wsi, matka również na wsi w r. 1901. Ojciec podczas I wojny światowej był w wojsku, a później w niewoli i dopiero w wieku 25 lat ożenił się ze swą wybranką, która czekała na niego całe pięć lat. Ślub odbył się w r. 1922 ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: Zdjęcie moich rodziców Genowefy i Leona Cedrzyńskich - oboje mieszkańcy wsi. Zdjęcie robione w Łodzi rok 1922.Na odwrocie również pieczątka: Fot. Łódź, Dzielna ; 1922 rok, Łódź ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:45878

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 235-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty