Obiekt

[Ochotnicza Straż Pożarna w Koluszkach] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Ochotnicza Straż Pożarna w Koluszkach] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1921]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia ponad dwudziestoosobową grupę strażaków w mundurach i lśniących metalowych hełmach. Większość z mężczyzn ubrana jest w jasne kurtki a czterech w czarne. Siedzący pośrodku pierwszego rzędu jest zapewne, sądząc po pagonach dowódcą. Po obu jego stronach siedzą dwaj mężczyźni nie w hełmach a w czapkach z otokiem i sztywnym daszkiem. Przed pierwszym rzędem widać dwóch mężczyzn w pozycji półleżącej. Obaj mają przytroczone do pasa rogi. Strażacy pozują czterech rzędach na tle ceglanego budynku z dużymi drewnianymi drzwiami, prawdopodobnie remizą ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: Na tym zdjęciu jest mój ojciec L. Czokrymski i chrzestny A. Kaczmarek. Ochotnicza Straż Pożarna w Koluszkach rok 1921 ; Według relacji właścicielki zdjęcia przedstawia ono Ochotniczą Straż Pożarną w Koluszkach wśród której członków znajdywał się też jej ojciec ; 1921 rok, Koluszki ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:48169

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 235-10

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2014-09-30

Liczba wyświetleń treści obiektu:

12

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/61380

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH