Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Wielopokoleniowa rodzina przed domem] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Wielopokoleniowa rodzina przed domem] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[ok. 1947]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kilkupokoleniową rodzinę z dziećmi. W pierwszym rzędzie siedzi czwórka dzieci, w drugim siedzą trzy kobiety, a w trzecim, od lewej, stoi chłopiec z mundurku harcerskim, mężczyzna, kobieta i mężczyzna z niemowlęciem na rękach ; Według właściciela zdjęcia zostało ono wykonane w Gromadce przed domem jego dziadków. Było to w roku 1947. Widoczna jest na nim jego matka, która siedzi w pierwszym rzędzie jako druga od lewej wraz z bratem, Walentym. Dwójka dziewczynek obok nich to dzieci koleżanki cioci Anieli. W drugim rzędzie siedzi babka, koleżanka ciotki Anieli i starsza kobieta. Najwyżej stoi kolega wuja w harcerskim mundurku ze skrzypcami w ręce, starszy mężczyzna z wąsem oraz siostra jego matki Janina (...) i jej mąż z niemowlęciem na ręce. Dwoje najstarszych ludzi na zdjęciu to (sądząc z innych zdjęć donatora) siostra dziadka Andzia (...) z mężem ; 1947 r., Gromadka ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:48290

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 244-13

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty