Obiekt

Tytuł: [Dziewczęcy zespół ludowy] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

Cwelina, J.

Data wydania/powstania:

[1937]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia piętnastoosobową grupę dziewcząt w wieku około dwunastu lat, ubranych w stylizowany strój krakowski i pozujące do zdjęcia z siedzącą między nimi nauczycielką. U jej stóp siedzi mała dziewczynka w codziennej sukience ; Według właściciela zdjęcia przedstawia ono „Krakowiaczki”, czyli dziewczęta w strojach krakowskich [mocno uproszczonych] z kl. V z wychowawczynią J. (...) przed szkołą w Bogutach. Fotografem był J. (...) ; 1937 rok, Boguty ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52524

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 246-19

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty