Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

Tytuł: [Nad stawem ][Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Kulpa, Franciszek]

Data wydania/powstania:

[1927]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Zdjęcie przedstawia grupkę dzieci i młodzieży przy wiejskim stawie. W wodzie stoją cztery ubrane w białe fartuszki młode dziewczyny, jedna z nich wyciąga z drewnianego cebrzyka pranie. Na brzegu w trawie siedzi trójka bosonogich dzieci: dziewczynka w białej, prostej sukience i dwóch chłopców ubranych w białe koszulki i spodenki. Po drugiej stronie stawu na ławeczce przed płotem domostwa siedzi dwoje starszych mężczyzn. W tle widać chałupę ze spadzistym dachem otoczoną sztachetami ; Według właścicielki zdjęcia zostało ono wykonane przypadkowo przez jej ojca organistę Franciszka [...]. W wodzie stoją: Salusia [...], Hela (...), (...) i ktoś nierozpoznany ; lato 1927 rok, wieś Białobrzegi koło Łańcuta (rzeszowskie) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52546

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 250-12

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty