Obiekt

[Kurs szycia] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Kurs szycia] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1930]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia grupę kilkunastu kobiet pochylonych nad maszynami do szycia. Za nimi stoi dwóch mężczyzn w roboczych fartuchach. Na ścianie zawieszona jest tablica z napisem: Bezpłatny kurs szycia i [haftu] Singer. Kobiety siedzące w pierwszym rzędzie haftują maszynowo białe serwety. Wśród nich widać kobietę w okularach patrzącą w obiektyw aparatu. Przed rzędem stolików z maszynami widać rozmazane sylwetki dwójki dzieci ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono jej matkę Rozalię (...) (kobieta w okularach) na bezpłatnym kursie krawieckim, organizowanym dla osób, które kupiły maszyny do szycia Singer. Dwójka dzieci to ona i jej brat Tadeusz ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52557

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 253-7

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2015-03-18

Liczba wyświetleń treści obiektu:

7

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/63137

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH