Obiekt

[Portret rodziny] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Portret rodziny] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1930]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia sześcioro dorosłych w tym dwie kobiety i czwórkę kilkuletnich dzieci. Pozują oni do zdjęcia na tle słabo widocznego, zawieszonego na murze malowidła. Wszyscy są odświętnie ubrani i noszą kapelusze lub czapki. Dzieci stoją z przodu i jedno z nich (najmłodsze) ma zawieszony na szyi sznur obwarzanek ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono jej mamę Rozalię (...) (w białym płaszczu) z bratową, bratem (na zdjęciu drugi od prawej) i kuzynami. Właścicielka zdjęcia to dziewczynka z obwarzankami a jej brat Tadeusz stoi jako pierwsze dziecko z prawej strony. Zdjęcie zostało wykonane na odpuście we wsi Bądkowo ; 26 lipiec 1930 rok, wieś Bądkowo ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52559

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 253-9

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2015-03-18

Liczba wyświetleń treści obiektu:

4

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/63141

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH