Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Mężczyzna w ogrodzie] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Mężczyzna w ogrodzie] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1936]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia młodego mężczyznę w garniturze, białej koszuli i wzorzystym krawacie. Mężczyzna stoi z ręką opartą na płocie, w tle widać drzewa ; Według relacji właścicielki zdjęcia przedstawia ono Mieczysława Kowalewskiego, brata Salomei Wojciechowskiej. Był właścicielem młyna w Trlągu. W czasie okupacji przebywał w obozie w Dachau. Wspomina o nim w swojej książce „Pięć lat kacetu” Stanisław Grzesiuk (1918-1961), wydanej w 1958 ; 1936 rok, Trląg ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52569

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 253-19

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty