Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Pięcioro kobiet z gromadką dzieci] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Pięcioro kobiet z gromadką dzieci] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1928]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Zdjęcie przedstawia pięć kobiet w różnym wieku, ale o podobnych do siebie rysach twarzy. Dwie z nich siedzą: najstarsza, ubrana na czarno i w chustce na głowie oraz nieco młodsza,, również w ciemnej odzieży, z odsłoniętą głową i długimi, gładko zaczesanymi włosami. Po prawej stronie tych kobiet stoją kolejne dwie kobiety: jedna w ciemnym żakiecie i jasną bluzką pod spodem, z długim, jasnym warkoczem przerzuconym przez prawe ramię oraz druga w białej bluzce i ciemnej spódnicy z bukietem polnych kwiatów w dłoni – z wyglądu najmłodsza z nich. Po lewej stronie siedzących kobiet stoi jeszcze jedna kobieta, ubrana w jasną bluzkę i ciemną spódnicę, na rękach trzyma kilkunastomiesięczne dziecko w białym ubranku i o bosych stopach. Wokół kobiet stoi sześcioro dzieci w różnym wieku: cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Dzieci ubrane są schludnie, na nogach mają buciki, a w dłoniach trzymają kwiaty. Zdjęcie zostało wykonane w ogrodzie na tle bujnej zieleni ; Według właściciela zdjęcia przedstawia ono jego prababcię (kobieta w chustce na głowie, siedząca na krześle) oraz jej córki z dziećmi. Zostało ono wykonane w 1928 roku ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52587

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 255-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji