Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Małżeństwo z dziećmi] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1930]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Zdjęcie przedstawia kobietę i mężczyznę w odświętnej odzieży oraz ich kilkunastoletnie dzieci, pozujących na podwórku domostwa na tle stodoły krytej strzechą. Kobieta i mężczyzna siedzą na krzesłach, a dzieci stoją po obu ich stronach. Kobieta ma ciemne, gładko zaczesane włosy z przedziałkiem pośrodku, ubrana jest w czarną bluzkę z kołnierzem i długą, jaśniejszą spódnicę, na szyi na korale. Mężczyzna ma na sobie ciemną marynarkę z kamizelką, białą koszulę z krawatem oraz jasne spodnie. Po jego lewej stronie stoi kilkunastoletnia dziewczyna w czarnej, szerokiej sukience z obniżonym stanem i rękawami do łokcia. Po lewej stronie kobiety stoi około jedenastoletni chłopak z wygoloną głową, ubrany w czarny żakiet ze stójką, rozszerzający się ku dołowi oraz przykrótkie spodnie. Za nimi widać grube pnie ściętych drzew, drewniany płot i łąkę, a na niej drewniany budynek kryty strzechą ; Według właściciela zdjęcia przedstawia ono jego pradziadków ze strony taty. Stojący z lewej strony chłopak, to syn jego prababci, a dziewczyna z prawej, to jej córka. Fotografię wykonano w 1930 roku ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52591

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 255-5

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2015-03-18

Data dodania obiektu:

2015-03-18

Liczba wyświetleń treści obiektu:

4

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/63275

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH