Obiekt

Tytuł: [Trzy kobiety przy snopkach] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1936]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia trzy młode kobiety w jasnej odzieży pracujące latem w pole przy układaniu snopków. Jedna z nich, po lewej stronie, wrzuca wiązkę słomy na kopę, a dwie pozostałe stoją oparte o kopę po prawej stronie. W tle widać rozległe pola ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „1936, Żniwa w Ropie, układająca snopy moja mama Aniela (...) i z prawej bez chustki na głowie siostra Marysia mojego taty” ; Według właścicielki zdjęcia pochodzi ono z rodzinnego albumu jej rodziców ; 1936 rok, wieś Ropa ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52700

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 257-12, 257-12a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty