Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Piknik] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Piknik] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Pędich]

Data wydania/powstania:

[1913]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kilkuosobową grupę kobiet, mężczyzn oraz dzieci pozujących do zdjęcia na leśnej polanie. Wszyscy dorośli ubrani są bardzo elegancko: kobiety mają na sobie długie ciemne suknie lub spódnice z podkreśloną talią i białe bluzki lub kołnierzyki. Trzy z nich mają na głowie duże kapelusz słomkowe przybrane wstążkami lub tiulem. Pozostałe mają starannie ułożone fryzury. Kilka z pozujących kobiet trzyma w dłoniach bukiety lub gałązki kwiatów. Na pierwszym planie widać dwóch mężczyzn półleżących na trawie. W tylnym rzędzie pośrodku stoi mężczyzna w okularach w kapeluszu na głowie, który trzyma w dłoniach biały dzbanek i szklankę. Mężczyźni ubrani są w eleganckie garnitury z kamizelkami i koszule z krawatami. Po obu stronach grupy dorosłych widać sylwetki wiejskich dzieci ; Według właściciela zdjęcia przedstawia ono krawcową z Repek (na zdjęciu pierwsza z lewej) ze swoimi uczennicami. Panowie to ich adoratorzy ; Zdjęcie wykonał fotograf z Sokołowa Podlaskiego - Pędich ; 1913 r., Repki, woj. mazowieckie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52731

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 262-3

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji