Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Pamiątka I Komunii świętej] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Pamiątka I Komunii świętej] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Juncker, G.]

Data wydania/powstania:

[1917]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kobietę w siedzącą na krześle przy wysokim stoliku na którym stoi wazonik z kwiatami, poważnego mężczyznę z bujnym wąsem i kilkunastoletniego chłopca z zapaloną świecą komunijną w dłoni. Kobieta ma na sobie ciemną bluzkę i długą spódnicę ozdobioną trzema falbanami i ciemną chustkę na głowie. Mężczyzna ubrany jest w czarny garnitur z kamizelką oraz białą koszulę z czarną muszką. W ubiorze mężczyzny zwraca uwagę masywny łańcuszek od zegarka zapewne srebrny, zawieszony na guziku kamizelki. Chłopiec ma na sobie garnitur z kamizelką i spodniami do połowy łydki oraz białą koszulę z muszką ; Zdjęcie wykonano w zakładzie fotograficznym ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja (na kartce naklejonej na kartę pocztową): „1917 r, zdjęcie to zostało wykonane gdzieś koło Gliwic. Przedstawia najstarszego brata mojej babci wraz z żoną i synem podczas I–wszej komunii św. rodz. (...)”. Wiadomość na karcie pocztowej jest napisana w j. niemieckim. U góry znajduje się nadruk: „G. Juncker, Photogr. Atelier, Hindenburg [Zabrze], O.-S. [Oberschlesien]” ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52741

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 266-2, 266-2a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Obiekty Podobne

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji