Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Grupa ludzi] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Grupa ludzi] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1931]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia grupę kilkunastu osób: kobiet i mężczyzny pozujących do zdjęcia w dwóch rzędach na tle wysokiego drewnianego płotu. Wszyscy mają na sobie porządne, codzienne ubrania ; Na odwrocie znajduje się inskrypcja: „Brat Mamy – Bernard (...). Zdjęcie zostało wykonane 2 sierpnia 1931 r w Szpitalu Maryi Panny w Wejherowie. Na zdjęciu mój wujek w czasie pobytu w szpitalu (drugi od lewej). Musiał bardzo ciężko pracować, urodził się w roku 1906. Ze względu na to, iż dziadek miał b. liczną rodzinę, był człowiekiem schorowanym. Wujek Bernard wziął na swe barki wyżywienie rodziny. Z przepracowanym młodym organizmem nie wytrzymał. Zmarł [w] 1934 roku. Charwatynia pow. Morski [właściwie: pow. Wejherowo] ; 2 sierpień 1931 rok, Weiherowo, Charwatynia ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52798

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 272-8, 272-8a, 272-8b

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty