Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Pocztówka] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Enderich]

Data wydania/powstania:

[1941]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia pocztówkę składającą się z trzech niedużych zdjęć: dwie koło siebie na górze i trzecia poniżej po prawej stronie obok niej wolne miejsce z nazwą miejscowości oraz na wpis. Pierwsze zdjęcie do wiejska droga z widocznymi po obu stronach szosy domami, drugie to wiejska, błotnista droga z koleinami z widocznym po prawej stronie rowem melioracyjnym i wysokim budynkiem po lewej. W oddali widać dwie sylwetki ludzkie. Trzecie zdjęcie przedstawia szeroką drogę z trójką ludzi, motocykl i murowane budynki po obu stronach drogi. Na dwóch zdjęciach widoczne są słupy trakcji elektrycznej ; Po prawej stronie pocztówki na dole widnieje nadruk: „Buchwerder (Reichsgau Wartheland)” oraz tekst odręczny: „Kochany Tatusiu przesyłam ci nasza rodzinna wioskę, Buchwerder dnia 28.8.41 Pozdrowienia od mamusi pozdrowienia dla was i Michała” ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się okrągła pieczątka pocztowa z napisem: na otoku „Buchwerder – Neutomischel” z datą i numerem placówki pośrodku: „ 28. 8. 41. 17”, Na miejscu na adres znajduje się inskrypcja: „Herrn Leo (...), Feldpost No 07973” a w miejscu na korespondencję: „ Kochany Tatusi,u Lesiu bardzo tęskni za tobą I każdego dnia cię bardzo wspomina I się pytam mamusi, kiedy przyjedziesz. Mamusia by mi kupiła konika gdy byłbym sam, ale tak to nie bo byśmy się bardzo bili o niego. Poskarte odebrałam za którą dziękuję. Teraz cię ściskam i całuję ciebie nigdy nie zapomniem- Lesiu ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono list do Taty z dnia 28 sierpnia 1941 roku. Fot. Enderich – Nowy Tomyśl ; 28 sierpień 1941 rok, Buchwerder (niemiecka nazwa wsi Bolewice) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52820

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 273-5, 273-5a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2015-03-23

Data dodania obiektu:

2015-03-23

Liczba wyświetleń treści obiektu:

18

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/64225

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH