Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Matka z dziećmi] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Matka z dziećmi] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1918]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia starszą uśmiechniętą kobietę siedzącą na krześle oraz dwie młode kobiety i dwóch mężczyzn stojących za nią. Wszystkie kobiety mają bluzki z tego samego materiału w ciemno-białą kratkę, choć różnie uszyte i długie ciemne spódnice. Mężczyźni mają na sobie garnitury i białe koszule: jeden z czarną muszkę a drugi z ciemnym krótkim krawatem. Zdjęcie wykonano na tle makiety / ściany przedstawiającej bujną roślinność ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „ Hörde, 12. 7. 1918. Kohany bracie, liest fczoraj my odebrali przy dobrem zdrowiu, dzisiaj my dostali ot weronisi liest i [nieczytelne] oam fzyscy zdrowie tobie zecom zdrowia dobrego, korzom cie pozdrowić i se trują ze donieh niepiszesz. ja twój list donieh fczorej zasłałom i ciekawa cy dostanies urlop, ale piese jak do 17 niebędzis wdomu to nie dostanies teroz cie pozdrawiomy fzescy i żecemy zdrowia dobrego, błogosławieństwa świentych przesyłom cie. Kochamy bracie całom familiom Świątek.” ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono babkę jej męża oraz jej córki i synów ; 12 listopad 1918 rok, Hörde ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52870

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 278-4, 278-4a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2 paź 2020

Data dodania obiektu:

24 mar 2015

Liczba wyświetleń treści obiektu:

7

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

8

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/64898

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH