Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Nowożeńcy] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Nowożeńcy] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1923]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kobietę i mężczyznę w ślubnych strojach pozujących do zdjęcia w atelier fotograficznym na tle ekranu /makaty z namalowanym bukietem z kwiatami w oknie. Na podłodze leży zwierzęca skóra. Kobieta ubrana jest w białą skromną sukienkę do kolan z welonem podtrzymywanym wiankami z mirtu, na nogach ma białe pończochy i białe buciki a w dłoniach wiązankę kwiatów. Mężczyzna ma na sobie elegancki frak i spodnie oraz białą koszulę z białą muszką a w klapie wpiętą wstążeczkę z mirtową gałązkę. W lewej dłoni trzyma białe rękawiczki ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono ślub brata jej teścia w 1923 roku ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52871

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 278-5

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2 paź 2020

Data dodania obiektu:

24 mar 2015

Liczba wyświetleń treści obiektu:

18

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

19

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/64899

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH