Obiekt

Tytuł: [Nowożeńcy z gośćmi weselnymi] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1929]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia liczną grupę ludzi zgromadzonych przed budynkiem, wśród których na pierwszym planie widać młoda parę. Kobieta trzymająca w dłoniach bukiet kwiatów, ubrana jest w białą suknię z długim welonem. W jej ubiorze widać wpływ stroju ludowego. Mężczyzna ma na sobie szary garnitur i białą koszulę a w klapę garnituru ma wpiętą długą do ziemi szeroką, białą wstęgę ozdobioną mirtem. Takie same wstęgi mają także dwaj inni mężczyźni stojący na przedzie, prawdopodobnie drużbowie. Dużo mniejsze białe wstążeczki przybrane mirtem mają widoczni na zdjęciu panowie. Panie są ubrane w letnie, najczęściej kwieciste sukienki. Po obu stronach młodej pary stoją dwie małe dziewczynki w białych sukienkach ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono uroczystość weselną w roku 1929 ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52884

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 282-7

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty