Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Portret ślubny] [Dokument ikonograficzny]

Opis:

Fotografia przedstawia portret ładnej młodej kobiety w sukni ślubnej z welonem oraz ciemnowłosego mężczyzny w garniturze z białą koszulą i muszką. Kobieta trzyma w dłoniach bukiet kwiatów a mężczyzna ma wpiętą w klapę wstążeczkę. Fotografia jest bardzo wyretuszowana ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono jej dziadków: Elżbietę i Józefa (...). Opis zdjęcia według załączonej przez właścicielkę relacji: (...) byli moimi dziadkami. Z zawodu ziemianin pochodzili z większego gospodarstwa w Kamieńcu w odległej od naszej wioski. W starości przyszli do córki Marjanny Kąkolowej, gdzie swą starość spędzili. Nadmieniam iż dziadek chodził w sukmanie długiej w niedziele; czytać lubiał tylko w życiu swoim ani raz nie pojechał pociągiem parowym, za to babcia chodziła prawie na każdy odpust jaki w pobliżu naszej wsi się odbywał. Nawet na pieszo choć już była w starszym wieku wędrowała na pieszo do Częstochowy. Proszę zauważyć jaki ma czepek koronkowy, który przy praniu dużo zabiegów potrzebował, bo to trzeba było go do prania rozkładać i na nowo to zrobić ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „Rodzice mojej mamy, Rodzice Elżbieta i Józef (...) z Wylatowa” oraz ozdobna pieczątka: „Zakład Fotograficzny J. Pilatowski ; Inowrocław ; Kolejowa ul. No 5 ; Klisze dla dalszych zamówień zachowuje. Powiększenia podług każdej innej fotografii ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52891

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 285-1, 285-1a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2015-03-24

Data dodania obiektu:

2015-03-24

Liczba wyświetleń treści obiektu:

6

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/66841

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH