Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Podkuwanie konia] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Podkuwanie konia] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1939]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia trzech mężczyzn na podwórzu przed kuźnią. Mężczyzna po prawej stronie zdjęcia ubrany w bryczesy wysokie skórzane buty białą koszulę i ciemną marynarkę oraz toczek na głowie trzyma konia przy pysku za uzdę. Pozostali dwaj mężczyźni mają na sobie odzież roboczą: skórzane fartuchy oraz czapki na głowach. Ci trzymają konia za nogę i podkuwają go. W tle widać różne sprzęty kowalskie a po prawej stronie stolik z narzędziami. Na drugim planie na ziemi leży przewrócony czterokołowy wóz [ z wyjaśnień właścicielki wynika, że to wózek inwalidzki] ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: Mój mąż przybija koniowi podkowę. Podkuwanie konia gospodarz p. (...). Stojak, trochę narzędzi kowalskich z brzegu. W swoim „wio wio” tak on mówił na ten swój „stojak” mój kochany kaleka. Zdjęcie z r. 193 ; 1939 rok, Wylatowo ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52904

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 285-15, 285-15a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji