Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Srebrne gody] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Srebrne gody] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1910]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia parę w średnim wieku ubraną w elegancką odświętną odzież i siedzącą przy stoliku z białą koronkową serwetą i kompozycją kwiatową. Kobieta ma na sobie taftową bluzkę i ciemną spódnicę a na włosach przybranie z białych kwiatków. Mężczyzna ubrany jest w ciemny surdut i białą koszulę z muszką a w klapę ma wpiętą gałązkę kwiatów. Mężczyzna ma krótko ścięte ciemne włosy, wypielęgnowanego wąsa i okrągłe okulary w drucianej oprawce. Oboje noszą na palcach biżuterię: pani na serdecznym palcu lewej ręki ma obrączkę i pierścionek a pan na lewej obrączkę i sygnet ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono brata jej ojca, który był organistą ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: Srebrne gody. Stryjostwa (...), organista w Wągrówcu. Fotograf nieznany, 1910 rok ; 1910 rok, Wągrowiec ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52910

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 285-22, 285-22a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty