Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Pogrzeb powstańca] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Pogrzeb powstańca] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1918-1919]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia tłum ludzi zebrany wokół grobu przykrytego wieńcami i kwiatami. Plecami do zdjęcia stroi ksiądz w białej komży i birecie częściowo zasłonięty przez mężczyznę zwróconego przodem do kamery. Za grobem widać tłum ludzi ze sztandarami ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „Pogrzeb powstańca z I wojny światowej 1914-1918. [w rzeczywistości: powstańca z Powstania Wielkopolskiego] ś. p. Wojciecha Krenca. Pochowany w Wylatowie na naszym cmentarzu” [grób istnieje do dziś, m. in. przy nim odbywają się uroczystości rocznicowe Powstania] ; ok. 1918-1919 r., Wylatowo ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52917

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 285-29, 285-29a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty