Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Dwie kobiety w strojach krakowskich] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Turaj (Rzeszów)]

Data wydania/powstania:

[1931]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dwie kobiety ubrane w stroje krakowskie. Obie do tradycyjnych korali dodały sznurki pereł. Jedna z nich siedzi na krześle z nogą założoną na nogę a druga stoi obok. Obie trzymają w dłoniach bukiety kwiatów. W tle widać drzwi i kotarę ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono od lewej Annę (...) po mężu (...) (jej Babcię) oraz Marię (...). Obie były dobrymi koleżankami. Zdjęcie zostało zrobione u fotografa prawdopodobnie u p. Turaja w Rzeszowie ; 1931 rok, Rzeszów ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53007

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 287-2

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty