Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [W polu] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1947]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia cztery młode uśmiechnięte kobiety, trzy roześmiane nastolatki oraz młodego mężczyznę. W pierwszym rzędzie siedzą ma ziemi trzy dziewczyny obejmujące się ramionami a za nimi stoją cztery kobiety i mężczyzna. Wszyscy oni pozują do zdjęcia na skraju pola przy drodze. Ubrani są w odzież roboczą: kobiety maja na sobie codzienne sukienki, fartuchy i chustki na głowie a mężczyzna koszulę, spodnie na szelkach i kapelusz ; Fotografia przedstawia cztery młode uśmiechnięte kobiety, trzy roześmiane nastolatki oraz młodego mężczyznę. W pierwszym rzędzie siedzą ma ziemi trzy dziewczyny obejmujące się ramionami a za nimi stoją cztery kobiety i mężczyzna. Wszyscy oni pozują do zdjęcia na skraju pola przy drodze. Ubrani są w odzież roboczą: kobiety maja na sobie codzienne sukienki, fartuchy i chustki na głowie a mężczyzna koszulę, spodnie na szelkach i kapelusz. ; Wg właściciela zdjęcia przedstawia ono rodzinę (...) z sąsiadami po ukończonych wykopkach ; październik 1947 rok, Brzeźce koło Kędzierzyna ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53033

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 296-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2015-03-24

Data dodania obiektu:

2015-03-24

Liczba wyświetleń treści obiektu:

19

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/68496

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH