Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Wieniec dożynkowy] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Wieniec dożynkowy] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1942]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia pięć młodych dziewcząt w strojach ludowych oraz pięcioro mężczyzn w eleganckich garniturach pozujących do zdjęcia na łące na tle budynku. Przed kobietą stojącą pośrodku stoi duży wieniec dożynkowy a dwie spośród pozostałych mają w rękach bukiety kwiatów ; Według właściciela zdjęcia przedstawia ono Według właściciela zdjęcia przedstawia ono najlepszych pracowników z wieńcem dożynkowym przed jego wręczeniem ; Zdjęcie wykonane przez fotografa z Zakliczyna n/ Dunajcem we wsi Biskupice Melsztyńskie ; 1942 rok, Biskupice Melsztyńskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53037

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 298-3

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty