Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Uroczystość] [Dokument ikonograficzny]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Zdjęcie przedstawia sporą grupę ludzi. Po lewej stronie zdjęcia widać tłum chłopów w ubogiej odzieży. Na ich przedzie stoi mężczyzna w wojskowym mundurze a obok niego chłop w garniturze i białej koszuli bez krawata. Podchodzi do nich z wyciągniętą na powitanie ręką elegancko ubrany pan z kapeluszem i rękawiczkami w dłoniach. Za nim po prawej stronie zdjęcia stoi dwóch, podobnie odzianych mężczyzn. Za tą centralną grupą widać stolik, nakryty białym obrusem z bochnem chleba na nim, zapewne przygotowany do tradycyjnego powitania chlebem i solą.. Tłem dla uroczystości są kryte strzechą dachy budynków ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53160

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 317-19

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty