Obiekt

Tytuł: [Portret dwóch kobiet] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1916]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dwie młode kobiety pozujące do zdjęcia w stylowym wnętrzu (stylizowanym atelier?). Obie kobiety elegancko ubrane. Jedna z nich siedzi na wysokim krześle z ręką opartą na stoliku, na kolanach trzyma książkę. Ubrana jest w długą sukienkę z wzorzystą górą. Druga kobieta stoi za nią w ciemnej, długiej sukni i jasnych zawiązanych w węzeł koralach. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "Katarzyna (...) i Helena (...) służąca u organisty w Starym Zamościu. Rok 1916". Według właściciela zdjęcia przedstawia ono dwie koleżanki, mieszkanki Starego Zamościa ; 1916 r., Stary Zamość ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:6373

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 110-2

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty